| aurel20 a întrebat:

Stie cineva daca drojdia de bere ajuta la ingrasare? a folosit cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Am auzit ca se ia asa ceva pentru vitaminizare.Nu stiu daca influenteaza greutatea. Mira

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Drojdia de bere are un continut important si in proportii ideale de vitamine din grupul B, precum si minerale: crom, zinc, seleniu, fier si acizi aminati.
Este utilizata cu succes in diverse afectiuni: diabet zaharat, astenie fizica si intelectuala, la copii in perioada de crestere, crampe musculare, stres, afectiuni neurologice, infectii repetate, tulburari menstruale si menopauza, anemie, intretinerea tenului si a parului.
Daca vei face o cura de drojdie de bere te vei vitaminiza, nu vei lua in greutate.

| alina88 a răspuns:

Io din cate stiam drojdia de bere ajuta la slabit...nu la ingrasare!

| giovana a răspuns:

Dimpotriva ajuta in curele de slabire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca berea formeaza asa-zisa"burta de bere" dar nimic mai mult.si te ajuta sa iti cureti rinichii. dar de ingrasat...nu stiu nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inteles ca ajuta la slabit. dar acum nu stiu sigur.chiar as vrea sa stiu j eu sigur asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit cu drojdia de bere pana acum 12 KG IN 2 LUNI JUM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca drojdia de bere in combinatie cu miere de albine si coaja de ou macinata are efect revitalizant si produce pofta de mancare...