| booh a întrebat:

Am tot piciorul in ghips, am avut probleme la glezna si genunchi. Dar problema e daca ma doare cand imi scoate ghipsul?
Sper ca nu vine doctorul cu flexul sau cine stie ce aparat... Intr-un picior, dar o sa am o vitezalaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se taie cu o foarfeca speciala care arata ca un patent mai mare. Nu doare, nici nu te atinge.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ghipsul se taie cu o foarfeca speciala.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Poate vine cu drujba...laughing
Daca te dai prea mult cu moto... data viitoare fii mai atent!
Sanatate si numai bine!

| Altu a răspuns:

Am avut si eu ghips. Se scoate cu un fel de drujba sau flex, nu stiu exact ce era... ideea e ca mi-a fost frica sa nu'mi taie prea adanc sa atinga piciorul.
Serios acum, stai linistit, nu doare cand se scoate. Si nu ai de ce sa te sperii, indiferent cum ti'l scoapte a mai scos sute de ghipsuri inainte. Mie mi l-a scos cu o foarfeca mare si un pic de forta.