| TeoTritinus a întrebat:

Am transpirat si am facut dus cu apa rece.
Exista posibilitatea de a raci pe maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu vei raci, daca ai facut dus rece dar apoi te-ai uscat si ai stat in cald

suntserios
| suntserios a răspuns:

Răceală se face de la un virus sau o bacterie nu de la dus cu apa rece

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Numai in Romania se raceste de la apa si aer rece...

| Andrei0003 a răspuns (pentru Lupică27):

Răceala are cauze virale. Terminați cu basmele și diagnosticele de la vrăjitoarea din sat.

| Lupică27 a răspuns (pentru Andrei0003):

Tu esti sarcastic sau...altfel? pentru ca tocmai asta sustineam si noi.

| Andrei0003 a răspuns (pentru Lupică27):

Am greșit persoana când am vrut să răspund, scuze.

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire, nu

| Lidia09 a răspuns:

N-o să-ți fie nimic, dar trebuie să te usuci și o să te îmbraci în haine călduțe. Și să nu ieși dezbrăcat pe afară după ce ai făcut băie.

| Andrei0003 a răspuns:

În România,,, mă trage curentul" și,, răcesc de la frig" sunt boli mai grave și mai contagioase decât răcelile în sine.