| Leo0008 a întrebat:

Am umerii lăsați și arat ca, ajoritatea băieților cu umerii drepți și lati.
Care e motivul de sunt lăsați?
O fi din cauza ca sunt cocoșat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sunt 3 motive.

1. E postura, de asta ai zis si tu deci cred ca esti constient.
2. E masa musculara de pe partea superioara a bratelor. Daca lipseste nuai cum sa pari lat in spate.
3. Poate genetica nu e de partea ta si structura ta osoara e mai departe de idealul tau.

Primele 2 pot fi controlate si cu suficient efort poti sa depasesti obstacolul genetic.