| anonim_4396 a întrebat:

Am un fel de nodul langa ureche tare si duresor la atingere (http://www.imagehost.ro/pict/0313085749d5e03998632.jpg - poza cu titlu informativ). Ce poate fi? A aparut in timpul noptii, seara nu aveam nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi un furuncul, dar poate fi si un ganglion. Du-te cat mai repede la medic si pana atunci, nu-l zgandari.

6 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Du-te cat mai repede la medic sa te vada si apoi la specialist.

assiris
| assiris a răspuns:

Cred ca un medic la care vei merge si care VA VEDEA CU OCHII ce ai, este muuuuuuuult mai competent decit noi sa punem un diagnostic, noi care nici macar nu stim cum te cheama, citi ani ai sau de unde esti. E ca si cum ti-as spune, ca ma inteapa ceva in talpa, oare ce o fi?!? 1?

| mioara a răspuns:

DACA NU TE DOARE LASAL ACOLO NU IL ZGANDARII

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se mai intampla si mie... e un fel de chist mai tare dar la mine nu e asa dureros si se inflameaza pentru ca ma zgarii cu unghia din greseala atunci cand ma spal si trece intr-un final dar daca nu despre asta e vora mai bine te duci la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce poate fi. Ar trebui intai sa consulti medicul specialist sau medicul de familie. Apoi ai putea sa-mi scrii la: daniela.constantin@gmail.com pentru a putea discuta mai pe larg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si prietenului mei i-a iesit tot asa ceva, este langa ureche si foarte mare.Acum a inceput sa se micsoreze dar tot nu am aflat ce este...