| anonim_4396 a întrebat:

Am un hemoroid de un an, nu pot scăpa de el, când sângerează abundent incepe sa mai ia ameteala. Chiar nu mai știu cum sa scap de el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi la chirurgie generala, e o operatie f simpla si scapi rapid. Cu medicamente poate reveni

| darrio2007 a răspuns:

Stii foarte bine dar ti-e lene sa mergi la medic. Te ia ameteala pentru ca pierzi sange. Pana intr-o zi cand vei pierde prea mult sange si ai sa stai intre patru scanduri cu mainile pe piept. Nu te juca cu asa ceva.

| gabicoo a răspuns:

Caută în farmacii:
Ultraproct supozitoare și unguent
Procto-Glyvenol supozitoare și cremă

| Donsavas a răspuns:

S ar putea să trebuiască să l operezi.

| Apokales a răspuns:

Vezi sa nu fie altceva, hemoroidul trece daca te igienizezi, din cate stiu eu. Si mai ales un an de zile este enorm de mult.

| Thecurious a răspuns:

Glumeam.
Nu inteleg cum as putea sa te calesc, ma rog.
Tot mai multi oameni sufera de boala hemoroidala.
Care e cauza? Alimentatia?

| supadeceapa a răspuns (pentru Thecurious):

Sedentarismul, deshidratarea, constipațiile frecvente, consumul de alcool, ereditatea. Legat de amețeleală, sigur e anemic. Dar userul ăsta în general e troll și o problemă ca asta o rezolvi la medic dacă nu vrei să mori, pentru că poate duce la complicații grave big grin