| Geig a întrebat:

Deja o iau razna, am de câțiva ani un hemoroid, nu mă mai doare, nu mai sângerează abundent precum înainte, practic la început umpleam vasul de sânge, doar ca este acolo si dacă pun un servetel îl iau cu sânge.Am incercat orice, am cheltuit banii degeaba pe cicatridine, supozitoare cu nu știu ce ceară și degeaba, fibre, nimic nu a mers. Nu știu ce să mai fac, mă simt o persoana anormala și hidoasa la maxim și bună de nimic, când știu că am ăla de multi ani și nu am știut cum să scap de el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

De hemoroizi se poate scapa si pe cale chirurgicala. happy Lasi rusinea la o parte si mergi sa ii operezi (mai ales ca tehnologia a evoluat intre timp). big grin
Te scapa de problema actuala, dar va trebui sa eviti constipatia si sa ai o alimentatie sanatoasa si echilibrata, pentru a stopa reaparitia hemoroizilor.