| Robii a întrebat:

Am un herpes de 4 zile, s-a uscat de tot, s au spart toate bubitele, dar mai este zona unde este rana. Sa dau cu aciclovil in continuare, sa dau cu crema de galbenele sau sa il las sa se vindece de la sine si sa nu ii mai dau cu nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Eu pun aciclovir si las peste noapte, e foarte bun

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un herpex, acum ceva timp foarte urat. Am folosit ZOVIRAX care este foarte bun impotriva herpexului! Este un tub mic dar crede-ma ca foarte eficient. Multa sanatate!