| Bubless a întrebat:

Mai de mult am folosit niste remedii pentru cosuri care mi-au afectat foarte tare tenul.
De cateva luni in coace nu mai pot folosii nici o crema. Daca ma dau cu orice fel de crema, mi se face rana pe fata:pe barbie, in zona temporalelor(intre ochi si temporale), sub sprancene si pe langa nas. Cand mi se fac ma mananca foarte tare zona respectiva si din rani curge un lichid.
Tenul este complet uscat, mi se duce pielea de pe fata. Acum o saptamana m-am dat cu crema de galbenele pe fata sa nu mi se mai duca pielea, dar s-a facut rana. Nu stiu ce sa fac sa-mi treaca mai repede ca nu o mai suport, am mancarimi foarte urate.
Daca stiti sa-mi ziceti cu ce sa ma dau sa scap de aceste rani... Dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| errordanna a răspuns:

Incearca o crema naturista cu propolis si galbenele(sper sa iti fie de folos, oricum rau nu iti face daca o folosesti)

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa-ti o masca cu miere. Cand te speli pe fata foloseste sapun cu sulf si apoi clateste cu ceai de musetel. Incearca asta intai pe o suprafata mai mica, inainte de a da pe toata fata, sa nu se intample acelasi lucru. straight face
Si ar fi bine sa te vada un medic bun.
Ai grija si cu dieta, multe indispozitii pot fi cauzate din cauza unui regim alimentar nesanatos, a poluarii sau a stresului.

| carliontzi a răspuns:

Un dermatolog stie mai multe decat noi toti, decat sa risti sa te dai cu creme recomandate de altcineva care lor le face bine dar tie poate nu cel mai sigur ar fi sa mergi sa te vada un specialist care cu siguranta va stii de ce ai tu nevoie.winking