| anonim_4396 a întrebat:

Am un lipom pe spate ce la inceput era mai mic si era moale la atingere, acum insa s-a marit si e tare cand pun mana pe el, cateodata ma doare cand stau pe spate. E ceva grav daca o devenit tare la atingere? Cam cat costa sa il scot? Are vreo 2 cm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este grav si te sfatuiesc sa mergi la medic sa-l scoata, sau trateze, pentru ca nu-i sanatos, daca evolueaza, in loc sa se vindece.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la un dermatolog competent. Preturile tot acesta ti le va zice