| slavoncesku a întrebat:

Am un neg pe frunte si am fost la un dermatolog si singura mea solutie de-a scapa de neg este o operatie prin care il scoate, intrebarea mea e... exista vreun remediu natural sau unul care nu implica direct bisturiu laughing dau fundita big grin si un multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CrissRules a răspuns:

Exista o metoda, doar ca e cam aiurea in cazul tau pentru ca e pe fata.
Tai o felie de ceapa si o pui pe neg in asa fel incat negul sa absoarba zeama de la ceapa, trebuie sa faci asta in jur de 2 saptamani(de 2 ori pe zi) si eu am avut in neg in palma si cu asta am scapat, funda?

| 7upjazz a răspuns:

Sunt niste plasturi, mama mea a scapat de un neg in modul asta (problema e ca tu il ai pe frunte, ea il avea pe deget ) Nu stiu daca e recomandat sa faci asta, dar poti intreba un medic. PS : au fost foarte eficienti acei plasturi.

| k270799 a răspuns:

Pe bune? Cum a putut să îţi spună aşa ceva.şi chiar un dermatolog. laughing) Nu-ţi face griji, sunt multe remedii pentru a scăpa de negi. Am văzut şi reclame pe la TV cu unguiente sau sprayuri care îţi usucă negii şi cad de la sine. Mergi la farmacie, arată-i negul la doamna de acolo şi cere ceva pentru el. să îl usuce şi să cadă. Şi o să-ţi recomande!batting eyelashes