| OanaMariaG a întrebat:

Am un par foarte sensibil si firav.am incercat diferite produse pentru ingrijire suplimentare a parului : produse de calitate precum dove s. a. dar pur si simplu nu ii dau parului meu ingrijirea necesara. as vrea sa stiu o masca speciala de par pentru ingrijire intensiva.sau altceva care sami ajute parul sa fie mai des si sanatos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește produse de îngrijire a părului de la Hemel.
Nu vei regreta.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| dispe a răspuns:

La Plafar ai incercat? Eu am aceeasi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca pe care o folosesc eu este de la Londa, am cumparat-o de la coafeza la care merg.am avut probleme cu varfurile despicate, dar acum e ok, ma tund regulat si imi creste parul.incearca si tu cu Londa, sunt foarte bune, costa cam 40-50 de lei si te tin multa vreme.si daca vrei sa citesti tot mesajul eu iti scriu ceva ce am citit intr-o revista si pe mine m-a ajutat.este vorba despre "cum te speli corect pe par". 1. apa nu trebuie sa fie foarte fierbinte, ci de 37 grade Celsius maxim. Apa fierbinte arde scalpul si favorizeaza aparitia matretii; 2.foloseste sampon putin, cu care speli radacinile parului, firele au spuma destula sa se curete. Dilueaza samponul in putina apa, intr-un paharel, deoarece samponul ar putea afecta structura parului; 3.Maseaza-ti scalpul cu buricele degetelor cca 5 minute in timpul samponarii.Atentie insa, nu folosi unghiile! Masajul acesta iti pune sangele in miscare, intarind strucura firului; 4.Alege un balsam corespunzator tipului tau de par.Balsamul se aplica in cantitate mica, pe fire, nu la radacini, apoi, fara sa te clatesti, pui un prosop umezit cu apa calduta pe cap si astepti 10 minute. Apoi clatesti; 5.Nu-ti spala parul prea des, de 2, 3 ori pe saptamana e suficient.Altfel se ingrasa; 6.Nu folosi foehnul, cat de des poti lasa-ti parul sa se usuce la soare. Daca te clatesti pe par cu ceai de musetel si mergi la soare sa te usuci, iti va straluci parul frumos. Piaptana-l inainte de spalare, niciodata nu-ti peria parul ud.Foloseste un pieptene cu dinti rari, din lemn. Evita folosirea excesiva a fixativelor si altor produse de acest gen. A! Era sa uit.Cand te clatesti pe par, ai grija ca ultimul jet de apa sa fie rece.Si asta iti pune sangele in miscare. Eu te pup si iti doresc succes cu "operatiunea par frumos" happy

| manu21 a răspuns:

Onishka, ai avea nevoie de o investigare mai amanuntita. Nu cred ca e de ajuns doar un sampon si gata, tot parul devine frumos si viguros.

Daca vrei sa te ajut, sau pentru mai multe informatii, ma poti contacta pe adresa

contact@stiintaparului.ro.im

| fryzz a răspuns:

Spalate cu ulei de mastline