| paulnice14COSTI a întrebat:

Am un perus si cam de vreau 2-3 saptamani a inceput sa i se usuce ciocul si sa se crape are o culoare albuie in loc de galbuie si acum i se usuca si narile are niste gaurele mici ca boltarii aceia de BCA cand ii faci pe jamatate ati observat ca are niste gaurele mici asa are papagalul meu am uitat sa specific ca este mascul si mai am unul in cusca cu el... raspuns rapid imi este frica sa nu i se intample ceva rau ~! plssss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Cred ca este vremea sa mergi cu el la veterinar, poate are nevoie de vitamine.Veterinarul sigur o sa stie exact ce are si o sa stie ce sa ii faca.Insanatosire grabnica!

| Alexxutzaa a răspuns:

Http://www.zooland.ro/Perusii___informatii_generale-4629.html cel mai bine este sa il ducila veterinar el iti va spune cusiguranta ce e de facut