| Xaya a întrebat:

Am un perus destul de batran si de curand am observat ca din minut in minut casca. Pare sa aiba pe langa cioc ceva rosu inchis si nu exclud sa fie sange... Nu ma indoiesc sa fie parazitii aceia care traiesc in gatul pasarilor deci cum ii starpesc? Ideea e ca papagalul se poarta super normal, mananca, bea apa, vrea la fel de mult sa iasa din cusca ca inainte doar ca isi deschide ciocul ca si cum ar casca foarte des si are chestia aia maronie pe langa cioc (poate fi si de la ce mai mananca ea pe langa seminte)

(fara raspunsuri gen"du-te la veterinar" ca o sa ma duc daca nu gasesc ceva util doar ca am mai tratat asa o gaina care facea la fel doar sa nu fie mai greu la scara mica)

1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Încearcă punând niste albastru de metilen in apa.