| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten, care dorește să fie bolnav ca să primească atenție mai multă din partea familiei,de ex cancer, diabet etc.Nu știu de ce vrea asta. Dar si să moară fiindcă mi-a zis că are unele gânduri în care are frica să nu ucidă pe cineva drag sau să fac sex cu membrii din familie.Ce ar putea avea? Așa aste baiat de treabă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E nebun trebuie dus la psihiatrie

| Violleta2022 a răspuns:

I-as recomanda sa mearga la un psihiatru, fiindca are o problemea serioasa la cap, nu la corp.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are nevoie de ajutor de specialitate.

| ioana748 a răspuns:

Are nevoie de psihiatru. O sa l ajute.
Sanatate,