| anonim_4396 a întrebat:

Am un puroi mare pe dinti care se mareste tot mai mult si curge sange tare in gura.

Mi-ati putea spune ce as putea face pana sa ajung la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Clateste mult si indelungat locul cu CEAI de MUSETEL concentrat!
Doar cand inteapa prea puternic, aproape de nesuportat scuipi fiecare gura, dupa care repeti cu urmatoarea, pana ce se termina un pahar /cana de ceai.
Acest tratament faci de 3-4 ori pe zi, cu cate un pahar /cana de ceai (cca. 250ml).

Ceaiul de musetel are efect dezinfectant foarte bun (din el se face si Rivanol), iar prin clatire indelungata sparge fistula de puroi si dezinfecteaza locul.

Dupa spargerea fistulei mai trebuie facuta clatire inca in 2-3 randuri, pentru dezinfectare totala.