| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am o problema legata de accnee, de cosuri.
Am pe obraji si pe frunte cosuri rosi si la barbie si nas multe puncte negre, folosesc lamaie, lamaie cu scortisoara dar pana acum nu a dat niciun efect am auzit ca argila si lamaie. Dar ceva creme sau remedi naturiste ceva aveti sa ma ajutati?

4 răspunsuri:
| allyssa a răspuns:

Incearca zineryt-chiar e bun pentru cosuri.

| MuresanVlad a răspuns:

Pentru puncte negre eu folosesc crema "Clean&Clear-Blackhead Clearing". Pentru acnee folosesc Zineryt-solutie cutanata(cutie galbena, se combina praful cu o solutie), apoi de la Gerovital Plant folosesc Gel Spumant Antimicrobian si o crema pentru uscarea cosurilor, de la aceeasi firma. Si eu am aceeasi problema cu acneea. si nu pot scapa de ea. Dar consulta si medicul stomatolog, ok?happy

| MuresanVlad a răspuns:

Pentru puncte negre eu folosesc crema "Clean&Clear-Blackhead Clearing". Pentru acnee folosesc Zineryt-solutie cutanata(cutie galbena, se combina praful cu o solutie), apoi de la Gerovital Plant folosesc Gel Spumant Antimicrobian si o crema pentru uscarea cosurilor, de la aceeasi firma. Si eu am aceeasi problema cu acneea. si nu pot scapa de ea. Dar consulta si medicul dermatolog, ok?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Foloseste sapunurile naturale pe baza de uleiuri vegetale, plante medicinale, argile, sucuri naturale etc. Le gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com