| SunshineLove14 a întrebat:

Am un ten normal spre mixt, dar foarte sensibil, iar pielea mi se cojeste. Stiti o crema hidratanta buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite cativa pasi.
1. Hidrateaza-te corespunzator (cca 2 litri de lichide/zi)
2. Ia un complex de vitamine si minerale, respecta instructiunile de administrare din prospect.
3. O data pe saptamana fa o baie de aburi, urmata de un gomaj cu un ameste din 1 ceasca zahar, 2 linguri miere, 3 linguri ulei masline (amestecul asta o sa te tina mult timp), apoi fa-ti un masaj facial cu vitamina E (spargi o capsula de vitamina E si o storci in palma, freci palmele intre ele apoi aplici pe fata si masezi bine pana intra in piele)
4. aplici o masca hidratanta
5. Foloseste zilnic o crema hidratanta specifica tipului de ten pe care in ai.
, foloseste de doua ori pe saptamana o masca hidratanta alcatuita din miere, ulei de masline si putina zeama de lamaie. Nu uita sa iti cureti in fiecare seara tenul, dupa care sa aplici o crema hidratanta, pe care o vei folosi si dimineata. Iti recomand crema hidratanta de la Gerovital, cu un continut foarte mare de apa, care se absoarbe usor si nu ingrasa tenul.
Sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris.
Te pup!

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Incearca o crema foarte hidratanta de la Gerovital Plant care costa cam 20 de lei, crema de galbenele care costa cam 11 lei sau o crema cu aloe vera - 11 lei. Sper ca te-am ajutat. PS: Pur si simplu poti cauta o crema foarte hidratanta pentru ten.

| FlyingFox a răspuns:

Cremele de la Nivea le-ai incercat?

| ang31989 a răspuns:

Incearca produse dermato-cosmetice(gen avene, vichy, biotherm)sunt mai scumpe dar de calitate iar daca din diferite motive nu le poti achizitiona foloseste produse de la plafar (creme de la firma TIS)