| SadBoyForever a întrebat:

Am un tic nervos din cauza caruia am probleme in public, va rog sa nu radeti, ce pot in face in legatura cu el, nu ma pot abtine nici in public, poate putin cu mari eforturi.
Imi vine sa clipesc deoarece simt o presiune la ochi, va garantez ca nu consum cafea, alcool si nici nu fumez, de vazut vad perfect, nu am probleme cu vederea, va rog mult imi puteti spune de ce mi se intampla? Nu vreau sa raman cu el toata viata am 20 de ani, il am de cativa ani, ce pot face asta in legatura cu aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Si o prietena avea aceeasi problema si zicea ca nu are probleme cu vederea dar ea avea un inceput de conjunctivita daca nu ai facut un control si nu ai nimic in legatura cu vederea atunci este un tic si ar trebui sa te gandesti la ipostaze neplacute in care te-ar pune el pana cand vei scapa de aceasta obisuninta.

| charlotee a răspuns:

Pot sa iti recomand psihoterapie prin meditatie si relaxare, chiar ajuta in tratarea ticurilor.