| Fumiko a întrebat:

Am uneori niste mancarimi care apar peste tot corp si nu imi apar bubite sau ceva ci doare mancarime, si ma scarpin pana de multe ori imi da sangele.Ce este, vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bianca_Bănică_1993 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un alergolog. Incearca sa porti haine din materiale precum bumbacul, si nu lana sau sintetic, fiindca si acelea iti pot provoca mancarimi.

| Zeyneph a răspuns:

Buna! Cel mai indicat ar fi sa mergi la un dermatolog. Acolo te v-a evalua un medic, t-i se vor face niste analize si in urma rezultatelor vei afla ce este de facut in continuare. Este probabil sa fie pe sistem nervos sau din cauza gelului de dus ori sapun! Bafta!