| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema, si am nevoie de ajutor sad! Nu de mult timp am inceput sa simt mancarimi pe piele sad din minut in minut trebuie sa ma scarpin peste tot! de exemplu: simt o mancarime dura pe mana, ma scarpin pe urma simt alta pe pielea capului, pe picioare, pe abdomen, pe spate chiar si la organele genitalecrying (peste tot corpul) din cauza asta nu pot sa dorm deloc pentru ca din minut in minut trebuie sa ma scarpin, cea ce e ciudat e ca nu am deloc bubite straight face Va rog, dati-mi un sfat sad ce ar trebui sa fac! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medicul de famile, dai prea putine informatii. Acesta te va consulta si va decide daca pruritul e de natura alergica sau ai o boala dermatologica ori infecto-contagioasa.Ai elemente eruptive pe piele?