| Teodor168 a întrebat:

Am văzut acum o zi un Video pe YouTube cu mama lui Alex Alvarez care putea sa facă un inel legat de o ața pe care o ținea in mâna, sa se miște stânga, dreapta, înainte, înapoi.
Întrebarea mea este dacă asta este posibil din cauza impulsurilor creierului trimise către mușchi care îi fac pe aceștia sa miște inelul legat de sfoara fără sa vrei/conștientizezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu au nicio treaba, asta e magie si magie nu e reala deci e vorba de un truc ieftin.

| Buzea_Sandra_1977 a răspuns:

Cand eram eu mica vecinele de la bloc isi masurau tensiunea arteriala in acest mod. De obicei foloseau verigheta si neaparat din aur sa fie. Cu cat era tensiunea mai ridicata cu atat se misca mai tare. Cred ca are legatura si cu creierul. Emotiile sunt transmise de la creier catre inima si astfel tensiunea noastra este in functie de cat de intens traim acele emotii. Sper ca am ajutat.