| cojocar_aurica a întrebat:

Am vazut pe undeva o imagine cu o talpa in care scria punctele pentru fiecare organ. Inteleg ca daca se pune presiune pe acele puncte are efect asupra acelui organ. Cum se numeste aceasta stiinta si chiar asa este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Spune-i presopunctură sau reflexoterapie sau Chinese Family Acupoint Massage, esența e aceeași