| haines a întrebat:

Am vazut un documentar despre marijuana si cum e perceputa in SUA.Nu ma intereseaza in scop narcotic, ci in scop medicinal. Am ineles ca exista unguente si chiar fursecuri cu THC, substanta de baza din marijuana, care actioneaza ca si calmantele din farmacii. Numai ca, spre deosebire de calmantele medicamentoase, nu iti afecteaza ficatul. Intrebarea mea este - de unde pot procura asa ceva? Sunt legale in Romania? Efectul lor nu este euforic, ci doar calmant, anti-durere...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Selena a răspuns:

La noi in tara nu sunt legale, s`a mai demonstrat stiintific ca consumul de marijuana ajuta la vindecarea migrenelor, si persoanele care fumeaza au de 3 ore mai putine sanse sa faca cancer, de asemenea consumul de marijuana la persoanele cu cancer se spune ca ar reduce din numarul celulelor canceroase.In SUA marijuana se elibereaza cu reteta medicala, in Olanda fara.La noi deloc.

| Ben. a răspuns:

In olanda e pe toate drumurile. vorbeste q cineva de acolo sa-ti aduca, sau scrie la crucea rosie din olanda.

| MisterKat a răspuns:

Avand in vedere faptul ca in Romania consumul de droguri e interzis prin lege atat in scop terapeutic/medical cat si pentru consum propriu, cred ca sunt putine sanse sa gasesti astfel de produse. Daca cauti droguri, gasesti; desi nu te-as sfatui sa incerci vreodata asa ceva...

| ioanaa a răspuns:

@danielbv : mai nou, sunt deschise si in romania magazine de la care iti poti cumpara droguri legal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt spitale care au pacienti sub observatie si unde se administreaza doza corecta in functie de afectiune. o folosesc pentru bolnavii cu astm, in boli terminale sau pentru cei care participa benevol la curele de dezintoxicare medicamentoasa. dar ma tem ca in romania inca nu se practica asa ceva in spitale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste magazine speciale pentru flori din acestea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marijuana e cel mai bun medicament (cu ghilimelele de rigoarebig grin) chestile astea legale, sunt doar, metadona pentru heroina...deci...iarba o gasesti daca stii unde sa o cauti. dar avand in vedere ca romania este o tara asediata de legi, cam greu cu practica, dar spor la teaba.peace out stay high
Leagalize it! Not Criticize!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la farmacie ...niste pastile 5htp.