| Cavani1999 a întrebat:

Antidepresivele isi pot pierde din efect cu timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intervine dependenta si este adesea nevoie de marirea dozei sau de ntroducerea unui nou medicament in schema. Psihiatru va evalua cand este cazul, pacientul trebuie doar sa fie foarte sincer cu acesta

| Donsavas a răspuns:

Doar dacă pacientul mărește dozajul inutil sau întrerupe brusc tratamentul. Doar asa "opune" rezistenta organismul. Antidepresivele nu si pierd efectul in timp in mod normal, din contra, își fac efectul vizibil cu trecerea timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Apollo007 a răspuns:

Sincer toate medicamentele de tipul asta nu fac mare lucru. Cel mai innapoiat domeniu din medicina d studiul creierului uman. Am pe cineva din familie cu niste probleme si medicamentele ajuta dar nu vindeca. Doar tin sub un anumit control niste afectiuni.