| Iosuat a întrebat:

Bună, antidepresivele chiar au efect asupra psihicului, ce ii produce mai exact, o stare de relaxare interioara? Cine a luat și ma poate informa i-aș fi recunoscător, mulțumesc

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Normal ca au efect. Antidepresivele pot fii bune, dar depinde in ce sens intelegi tu asta. Daca fara ele, totusi ai capacitatea de a gandi lucrurile minime, odata luate parca esti in transa. Exista multe tipuri, multe firme care le produc asa ca nu ai cum sa stii cat de puternic este efectul lor in acest sens. Pe scurt, odata baute mintea ta este mai ceva ca o leguma. Poti gandi dar nu prea multe, te fac sa fii paralel.

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Am luat eu și încă mai iau când simt nevoia, doar că ceva slab momentan, simți că te liniștește mult, uneori te simți adormit, am luat sedatif pc(pe care le poți lua fără rețetă), xanax(pe sub mână- este eficient, dar crează dependentă).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune pentru că îți dau o stare de indiferență și așa nu mai faci rău nici ție, nici celorlalți.
Dar sunt rele pentru că îți fură voința (cât timp ești sub efectul lor, nu mai ai chef să faci nimic).