| anonim_4396 a întrebat:

Anunt umanitar...
Buna ziua.
Pentru tinerii cu amputatii ale membrelor superioare sau inferioare exista acum o speranta: O asociatie din Italia (Auci) ofera gratuit proteze.
Ma numesc Dedulescu Cristian si locuiesc in Bucuresti. In anul 2007, am fost victima unui accident rutier, in urma caruia am ramas cu un hadicap.
Cunoscand durerea si nevoile, celor care au suferit amputarea unuia sau mai multor membre, aduc la cunostinta tuturor tinerilor, ca exista un proiect numit " Baieti pe picioare" sponsorizat de Asociatia Auci din Italia.
Beneficiarii sunt baietii cu varste cuprinse intre 20 si 40 de ani. Tot aceasta Asociatie Auci din Italia suporta cheltuielile incluzand: plata integrala a protezei (protezelor) transportul cu avionul in Italia si apoi in Romania, cazare si masa pe timpul tratamentului. Pacientul nu va plati nimic.
Daca aveti cunostinta de astfel de cazuri, va rog sa ma contactati pentru ca impreuna sa putem ajuta baietii care nu se pot deplasa fara proteza.
Va multumesc
Contact: Dedulescu Cristian-
deducrysty@yahoo.com
http://asociatia-auci.blogspot.com/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Frumos gest. Sper sa afle cat mai multi de acest proiect.

| ForeignO a răspuns:

Buna Ziua

Ma numesc Doroteea si Tatal meu sufera de poliomelita grava. A fost operat de 2 ori pe coloana, 3 operatii la piciorul stang. Pana in anul 2006 mergea in carje, pana cand se-a rupt din nou piciorul stang la glezna. De atuni au trecut 4 ani si el tot nu se-a revenit, adica merge in carut cand ar fi trebuit sa mearga in carje.NU stiu ce se intampla, a decis sa se opereze dar am spus nu pentru ca avand 51 de ani sa-r putea sa nu suporte operatia. I-am sugerat sa-si amputeze ambele picioare si a spus NU. A-si vrea sa-l conving, pentru ca in fiecare dimineata trebuie sa-l duca bunica mea la masina cu carutul, sa i-l aduca si tot asa, s-a saturat, nu mai vrea sa depinda de cinevacrying Imi puteti da un sfat? A-si vrea totusi sa stiu cam cat costa protezele? El a fost operat odata pe coloana unde i s-a introdus o tija, dar apoi i-au scos-o caci nu o suporta. Acum are o operatie stramba pe spate, ca si coloana lui. Daca i se vor amputa picioarele v-aputea merge macar in carjee?

Va multumesc pentru timpul acordat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc Dragomir Sorin am 37 ani sunt din Judetul TULCEA. Am amputatie de gamba picior dreapta[ trombageita obliteranta]. Ce as putea face.