| robertpopescu12 a întrebat:

Salut, m-am trezit pe la 9, am mancat doua oua ochi si am plecat la cafea, si acolo aveam asa o stare de somnolenta rau, then am baut l cafea si cand sa ma ridic sa plec la liceu m-a luat o ameteala rau si in aceelasi timp sa ma doara burta, si acum dupa o ora parca inca mai is asa ametit, din ce cauza oare, de la cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cafeaua veche.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
De la oua mai curand.
Daca te simti obosit mai bine mananca o banana si fii atent la reactia stomacului tau in contact cu ouăle.
Ia de la farmacie niste Magneziu, te ajuta.
Si mai sunt niste bauturi cu Magneziu care la mine au efect
https://www.mega-image.ro/......ml/p/17760

| robertpopescu12 explică (pentru ioana748):

In general eu n-am treaba cu ouale, mananc si nu mi se intampla, e prima oara

| ioana748 a răspuns (pentru robertpopescu12):

Posibil a fost ceva izolat cu acele oua.
Sau in combinație cu cafeaua au avut acea reactie.
Daca persista starea de rau si vomiti, mergi la camera de garda.
Sper sa ti revii curand,
Sanatate,

| crowleydark a răspuns:

Salut! Amețeala poate fi de la cafeaua, despre care se știe că are proprietatea de a crește tensiunea și pulsul. Posibil să fi avut un puseu de tensiune. Dacă în zilele următoare amețeală persistă, îți recomand să consulți un cardiolog. De preferat este să eviți o perioadă cafeaua și să te odihnești mai mult.