| mary_1175 a întrebat:

Anxietatea se poate trata? sau ramai definitiv cu ea?

rasp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Sigur se poate trata. Apeleaza la un psiholog bun si vei avea rezultate. Sanatate!

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Vindecarea tulburarilor de Anxietate este posibila prin tratament si o asistenta de specialitate.

| AvalohAlyn a răspuns:

Bineinteles ca se poate trata.Se poate scapa de ea cu ajutorul anti-anxioliticelor prescrise dupa un control la un medic de specialitate(psihiatru in cazul asta), cu ajutorul tratamentelor naturiste, cu ajutorul psihologului etc. Dar 100% se poate trata.Cunosc multi oameni care au scapat de aceasta problema prin toate ce am spus mai sus.

| Cσσкiє a răspuns:

Se poate trata.Am avut şi eu. Sănătate!
P.S.Trebuie să te duci la psihiatru.Nu'i nicio ruşine, şi eu am fost.

| thealchemist a răspuns:

Se poate. dar ai nevoie de specialisti, nu de produse naturiste, cum vad ca deja ti-au fost recomandate.

| mrnmarius a răspuns:

Bineinteles ca se poate trata, la fel ca si stresul si depresia, eu iti recomand un produs naturist excelent folosit de milioane de oameni, se numeste rhodiolin citeste aici despre el: www.suplimente-naturiste.com

| mary_1175 explică:

Vreau si eun o buna psiholoaga sau psiholog din jud bacau
Astept recomandari de la persoane care chiar au beneficiat de tratament.va rog mult va multumesc

| mikilaina a răspuns:

Te salut Mary,
Anxietatea se poate trata, insa trebuie sa te adresezi unui terapeut, sau poate psihiatru care este o stare depresiva severa - pentru a recomanda si un tratament medicamentos. In prima faza, trebuie mers ca un psiholog sa evalueze gravitatea starii, si apoi incept sedintele de terapie. Eu personal ma duc la psiholog, pentru o problema care printre altele se manifesta cu anxietate, dar urmez sedinte de consiliere prin chat... imi este mai comod, mai simplu, mai usor si costa si mai putin. Daca va ajuta intrati pe www.topexperti.ro - ofera consiliere psihologica online. Sunt mai multi experti, deci va puteti alege pe cel cu care rezonati mai bine. Va doresc liniste interioara... numai astfel veti reusi sa ma mentineti si sanatatea fizica. Un sfarsit de saptamana placut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da dar timpul le rezolva pe toate inclusiv pe noi