| AvalohAlyn a întrebat:

1.Cartea asta e buna pentru a invata nutriție?

https://www.all.ro/capcanele-dietelor-dieta-pe-viata-sau -stil-de-viata.html

2 Apa cu vitamine din comerț la sticla e sănătoasă cat de cat? Mai sănătoasă cred decât sucurile carbogazoase și dulci.E adevărat? Ador apa cu vitamine și o folosesc in loc de suc carbogazos sau dulce care e mult mai caloric decât apa cu vitamine.O sticla de 500 ml de apa cu vitamine are vreo 100 de calorii și nu are zahar ci arome naturale Cred că e mai sănătos din cunoștințele mele medicale dar nu mai sănătoase decât apa plata sau ceaiul, mă refer că e mai sănătoasă ca sucul carbogazos și cel fără acid dar tot dulce cu multe calorii.Cu 100 de calorii o sticla de jumate nu e atât de caloric.Voi ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Avem o parere buna, chiar foarte buna.