| EduardTPU a întrebat:

Apa minerala este o bautura carbogazoasa? Am inteles ca bauturile carbogazoase favorizeaza aparitia cosurilor, cu care si am o problema, si am decis sa renunt la bauturi carbogazoase...la sucuri, energizante, ceea ce am si reusit, insa am continuat sa consum apa minerala, intrebarea e daca si aceasta se include in lista celor la care ar trebui sa renunt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eddieoffroad a răspuns:

Sincer,chiar nu stiu ce sa-ti spun.Si eu consumam foarte multa apa minerala si nu stiu cum am facut de am inceput sa beau numai de la chiuveta si aveam foarte multe cosuri cu puroi si de-o data au disparut...Chiar nu stiu ce s-a intamplat.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Natura coșurilor este pe fond hormonal (perioada pubertății), infecție a pielii, medicație, etc.
Poți să te speli cu apă minerală pe față (vezi compoziția ei!), este un tonic.
Băuturile carbogazoase duc la balonare!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Da ...este o boutura carbogazoasa!

| zeenath a răspuns:

Este ideal daca ai renunta si apa carbogazoasa pentru ca in primul rand are o aciditate crescuta si iti afecteaza stomacul si intestinele, plus are multe gaze care se dizolva in sange ceea ce nu este bine! Consuma apa minerala plata! Din cate stiu eu cauza cosurilor nu este apa minerala!

| Nicolewlf a răspuns:

Da apa minerala e la fel ca si cola fanta si cele carbogazoasehappy