| DracuIa a întrebat:

Care e cea mai "sanatoasa" sa zic asa, bautura pentru consum zilnic(uzual)in afara de alcool, cafea, sucuri sau energizante normal.
De exemplu: Apa(plata/minerala) ceai, lapte, etc.
Voi care consumati mai des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Apa de la izvor, nu cea imbuteliata in plastic care cine stie in ce conditii mizerabile a stat, in soare etc. Ceaiul la fel, cel varsat, facut cu infuzor de metal, nu cel din magazine in plicuri de plastic, in care ingredientul principal e procent extrem de mic si restul umplutura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul si apa plata le consider cele mai sanatoase.

Eu consum din cand in cand alcool, cand sunt in oras cu prietenii sau la petreceri dar cand sunt acasa consum ceai in cantitate moderata, mai ales ceai pentru tensiunea arteriala, dat fiind ca sunt fumator si sa nu am probleme cu tensiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa plata Bucovina.

| 3824060673 a răspuns:

Apa

| David1235545 a răspuns:

Pai, cea mai sanatoasa este apa.
Eu personal beau o sticla de apa pe zi ( de 2L laughing ) si Pepsi la doze de 330ml