| Sofiathegirl a întrebat:

Aparatul dentar metalic care e mai inestetic indreapta dintii mai rapid decat aparatul ceramic care e mai estetic, insa intrebarea mea este urmatoarea, e diferenta doar de timp la cel ceramic in sensul ca ii indreapta putin mai greu sau si de alte chestii? Spre exemplu sa nu ii indrepte la fel de bine ca cel metalic? Nu stiu pe care sa-l aleg avand in vedere ca ar trebui sa stau in jur de 2 ani as vrea ceva mai putin vizibil. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Amandoua iti indreapta dintii. La ceramic e fiță că nu e așa evident, dar ambele își fac treaba. Am avut metalic si in 2 ani am fost gata