| Tony_Best_2003 a întrebat:

Ar trebui sa ma sperii daca am auzit-o pe sora mea cand tipa in baie, si apoi am vazut ca a dat la spalat niste chiloti plini de sange?
Ce a patit, ce boala are

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde daca era sau nu singura in baie. laughing))

5 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Nu are nici o boala. Cati ani are? Oare nu i-a venit prima menstruatie si nu i-a spus nimeni ce este aia?
Se pare ca amandoi sunteti foarte tineri si nu se ocupa nimeni de voi.

| Tony_Best_2003 explică (pentru Staif):

Ce e aia menstruatie? e de rau?

| Staif a răspuns (pentru Tony_Best_2003):

Nu e de rau. A devenit femeie.
Menstruatia sau menstra este scurgerea periodica prin vagin de mucoasa uterina si de sange, intre varsta pubertatii si momentul in care o femeie intra la menopauza.
https://www.copilul.ro/fertilitate/menstruatie/Menstruatia-a6746.html

| Myky_Mihaela_1998 a răspuns:

Probabil că i-a venit menstruatia. este ceva normal

| Andreigo746556 a răspuns:

????