| LucaAdrian a întrebat:

Arata urat un aparat dentar? funda rasp bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu arata deloc urat, iar cand ai sa vezi cat de frumos se indreapta dintii ai sa fi uimit.

| fabiola a răspuns:

Nu mai urat decat niste dinti crescuti stramb!

| anss23 a răspuns:

Urât faţă de ce? Frumuseţea este un lucru relativ.Doar pentru că un aparat dentar te face să arăţi diferit nu înseamnă ca e şi "urât". Dacă crezi că ai nevoie de unul nu mai amâna problema, mergi cu părinţii la stomatolog şi peste câţiva ani vei vedea că a meritat.happy

| dracu14 a răspuns (pentru anss23):

Oftalmolog? cred ca ai vrut sa spui stomatolog

| anss23 a răspuns (pentru dracu14):

Mda,la inceput nu stiam daca sa scriu stomatalog sau mai simplu "dentist" si am ajuns sa scriu oftalmologblushing

| dracu14 a răspuns:

Neah,e mai bine sa porti aparat dentar 2 ani si apoi s aai dintii perfecti decat sa nu porti deloc si sa ai niste dinti strambi pentru tot restul vietii, eu am purtat aparat mobil vreo 6luni, care nici nu se prea observa acum am aparat doar pentru noapte deci ziua numai am treaba si trebuie sa mai port 6 luni un aparat fix ca sa imi ramana dintii perfecti, nu e mare lucru si trece repede