| anonim_4396 a întrebat:

Are careva o lista cu toate alimentele care NU contin carbohidrati (glucide)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dyutzascumpikiii a răspuns:

Alimente non-carbohidrati : carne, pasare, vanat...peste si produse din peste.
Alimente cu un continut scazut de carbohidrati : legume, fructe si nuci.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dyutzascumpikiii):

O mica modificare : legumele au o cantitate destul de mare de carbohidrati, de fapt cand spui "carbohidrati" te gandesti la legume gen cartofi, orez, etc.

2 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Eu stiam ca toate alimentele contin carbohidrati... Acuma nu inDraznesc sa te corectez ca poate ma bati.