| anne0067 a întrebat:

Are ceva daca dupa a 7-a zi dupa operatie mananc pizza? Am mancat 2 feli, nu mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Depinde ce operatie ai facut, si daca pana acum cand iti raspund eu nu ai murit e OK laughing dai funda?

| anne0067 explică (pentru petre059):

Nici pana acum n-am patit nimic ma simt extraordinar de bine. Am si fost la plimbare prin parc. laughing

| anne0067 explică (pentru petre059):

Si am uitat sa mentionez, apendicita! :-s

| petre059 a răspuns (pentru anne0067):

E floare la ureche apendicita, peste 2 zile poti juca leapsa laughing)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E cam periculos. Ai grija cu mancatul porcariilor, poti sa te alegi cu complicatii. Doua felii de pizza mi se pare destul de mult, nu ar fi trebuit sa risti (daca mureai de pofta puteai lua o muscatura). Macar o luna dupa operatie abtine-te de la mancat prostii si apoi ia-o usor (mananca junk maxim o data pe luna si atunci in cantitate cat mai mica)

| anne0067 explică (pentru Brigaela):

Cam ce fel de complicati as putea face? De azdimineata am mancat 4 feli. laughing Dar nu mi-e nici cum. happy

| Brigaela a răspuns (pentru anne0067):

Poti sa nu faci nici o complicatie. dar poti face ocluzie intestinala si asta este grav. Plus ca nu stiu cati ani ai, dar piuzza este o mancare de proasta calitate, care nu ar trebui mancata mai des de o data la o luna-doua, de pofta. Nu mananci zilnic astfel de porcarii, fiindca sunt nesanatoase in general si te intoxica.

| petre059 a răspuns:

Cand iti trece de tot te scot la un suc laughing