| MorcovMajestic a întrebat:

Are ceva daca faci sport dimineata fara sa mananci daca doar atunci ai timp si nu esti genu care mananca dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bine faci! Sportul si arderea de calorii se realizeaza cel mai bine dimineata, cand esti odihnit si ai energie maxima.
Ai grija sa bei macar apa cat faci sport, ca sa nu te deshidratezi si poti manca la pranz si seara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are.

| PringAloe a răspuns:

Salut, Daca nu mananci dimineata o sa fii mai putin energic, corpul in momentul in care este supus la efort (ca e vorba de alergat, ca e vorba de sala etc) are nevoie de "carburant" si "carburantul" pentru om este mancarea, automat daca mananci dimineata corpul o sa fie mai puternic, si are de unde sa isi ia nutrientii pentru efortul pe care urmeaza sa-l depuna, insa daca nu mananci nimic corpul nu are de unde sa isi ia nutrientii asa ca o sa isi ia din ce are deja corpul respectiv din tesutul adipos(din grasimi) si in cel mai rau caz o sa inceapa sa arda masa musculara pentru a duce efortul respectiv.
Din punctul meu de vedere iti recomand sa mananci dimineata cat de putin acolo, un iaurt 0-2% grasimi, un baton proteic, niste ovaz cu lapte, o banana, doua oua fierte, paine integrala.

| Kiran a răspuns:

Depinde ce sport si durata / intensitatea lor faci. normal din cate stiu, e recomandat sa iei proteinele dupa exercitii, dar nu cred ca ar strica sa mananci dimineata inainte de alergare sau exercitii cardio