| Bogdannn2004 a întrebat:

Are ceva daca mananc sunca de porc contine 94%porc si are 88kcal/100g doar 1 gram de grasime si 19g proteine si 4g Glucide

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De când mâncarea face rău?
Man, presupun ca ești obsedat de cat bagi în tine, dar te rog nu-mi spune că ți-e frică să mănânci șuncă, te rog...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pai sunca e animal, nu? Daca il musca? big grin

| Daniel323 a răspuns:

Mai contine lactat de sodiu, caragenan, guma de guar, guma de xantan, trifosfati, eritorbat de sodiu, monoglutamat de sodiu, nitrit de sodiu, carmine.
Multe din ingredientele minune sunt cancerigene.

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Unii oameni sunt prea ciudati pentru TPU... adica prea ciudati straight face

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Daniel323):

Da, mai bine maninci o bordura decat sunca cu toate alea. Pe de alta parte, daca cauti un pic, gasesti si unele mezeluri comestibile. happy