| JamilaGizeh a întrebat:

Are ceva daca mananc vreo 5-6 mere pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Merele cresc peristaltismul intestinal, ajută foarte mult la eliminarea scaunului prin cantitatea de celuloză pe care o dețin.
Consumul de fructe nu trebuie să țină loc de masă principală.
Fructele se consumă ori înainte, ori după masă la 2 ore.
Pa, pa.

| JustRoxanne a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mananci vreo 3 mere. Merele sunt bune, dar in cantitati mai mici happy

Răspuns utilizator avertizat
| AlexCătălin21 a răspuns:

Ce sa aiba? Fructele sunt sanatoase.

| cosminvasile a răspuns:

Daca te referi la faptul ca ingrasa, poti manca linistita pentru ca nu va avea nici o influenta deoarece au o valoare calorica mica.

| Crisuu20 a răspuns:

Pai nu te ingrasa mult ba chair aproape deloc, dar iti afecteaza smaltul dintilor pentru ca marul are un fel de acid. big grin

| Crisuu20 a răspuns:

Nu te ingrasa prea mult, ba chiar deloc dar iti afecteaza smaltul dintilor deoarece marul are acid.

| MissLove33 a răspuns:

Salutare! Poti sa nu stai cam ingrijorata, sa stii ca poti sa maninci si de 7 ori pe zi dar tine minte ca in probortii mici si pe termen indelungat de timp...

| Barbie29 a răspuns:

Nu-i nimic, e un fruct destul de sanatos, are multe vitamine!
Asa ca nu iti fie frica, maninca ca nu e nimic grav!(doar ca nu fa abuz)!