| NonName a întrebat:

Are vreo problema daca port ochelari cu dioptrii mari si imi iau lentile de contact cu dioptrie 0 si sa le port in acelasi timp cu ochelarii?
P.S.: intreb fiindca vreau lentile dinacelea cu model pentru halloween!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa ai si mai mari probleme de vedere, n-ai decat sa-l imiti pe Bau-Bau cu lentile de contact suplimentare.

| darrio2007 a răspuns:

Din cate vad vrei sa-ti strici vederea de la varsta asta. Incearca altceva. Fara dioptrii.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se folosesc in acelasi timp lentile de contact cu ochelarii, ori una, ori alta!

| Doarof3 a răspuns:

Cel mai bine e sa întrebi un oftalmolog.
Succes