| sokey a întrebat:

Daca port ochelari cu dioptrie de 3.5 si vreau sa-mi pun dedesubt niste lentile de contact pentru culoare doar are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexblack00 a răspuns:

Nu are nimic ce lentile vreii tu sa iti pui e doar o folie de plastic foarte subtire nu iti va crea probleme

2 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Stiu ca nu e un raspuns relevant, dar:
De ce nu iti intrebi oftalmologul?
El/ea e in masura sa iti dea un raspuns.

| RodicaBinar a răspuns:

Nu e problemă.
Dar poţi încerca şi lentile colorate cu dioptrii :) ce zici de asta?
http://www.optiness.ro/freshlook-dimensions-2-lentile
Acestea, de exemplu.