| georgy_7464 a întrebat:

As dori sa ma las de tigari, exista vreun remediu? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Si eu vreau sa ma las. Dar, cum nu am suficienta vointa, voi incerca cu tigara electronica. Se zice ca ar avea acelasi gust si in plus nu-i mai supun si pe ai mei fumatului pasiv. Sper sa fie OK. Voi reveni cu amanunte, dupa.

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Vointa, vointa, vointa...incepe sa reduci din numarul de tigari pe care le fumezi intr-o zi...sunt 20 in pachet si tu fumezi tot atatea pe zi, fumeaza numai 19, urmatoarea zi 18 si tot asa si gandeste-te ca asta este portia pe ziua respectiva si nu mai ai de unde sa cumperi altele. Bafta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vointa + constientizare, plus informare! Acum cateva zile am vazut in librarie 4 titluri! mai e si acupunctura, etc, site-uri: www.faratutun.ro, etc... Lasa-te! Merita!, vei trai mai mult si mai bine! Succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai nevoie de multa ambitie. Pentru a scapa de dependenta de nicotina (in cazul in care o ai) iti poti face un program. Daca in mod normal prima tigara o fumezi la ora 7 dimineata, cand incepi acest program fumezi prima tigara la 8 dimineata. In saptamana urmatoare vei fuma prima tigara la ora 9... Si in fiecare saptamana mai scazi cate o ora. Pana la urma vei ajunge sa fumezi doar seara si sa nu mai simti nevoia de nicotina. Dupa asta iti va fi mult mai usor sa te lasi (pentru ca nu mai ai dependenta de nicotina), dar in continuare ai nevoie de ambitie. Trebuie sa-ti propui sa nu mai fumezi - si sa nu mai fumezi... Nici macar o tigara... Pentru ca orice tigara te poate aduce inapoi de unde ai plecat.

Janina
| Janina a răspuns:

Tata a fumat 20 de ani si intr-o zi a spus: De maine nu mai fumez! si asa a si facut. A doua zi a rupt pachetul si nu a mai fumat, au trecut de atunci mai bine de 5 ani.
deci cred ca raspunsul la intrebarea ta este vointa!
acum e o vorba, romanul nu stie decat de foame si bataie laughing nu cred ca vrei sa o aplici de asta tongue

| gabitza05 a răspuns:

Ambitia ta este remediul.inlocuieste tigarile cu bomboane sau alceva. bafta

| Diav0la a răspuns:

Singurul remediu se numeste VOINTA

| claudya a răspuns:

Remedii sunt multe dar daca nu e" vointa nimic nu e..." succes
http://www.sfatulmedicului.ro/......umati_1219
http://www.eva.ro/......-3932.html

| mikiscence a răspuns:

Cand afli trimite-mi si mie reteta printr-un mesaj privat! cica depinde numai de noisad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cea mai importanta e vointa.
daca nu o ai pe ea. e imposibil sa te lasi de fumatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de a constientiza singur la ce risc iti expui sanatatea si a constientiza de asemenea la ce miros ii facem pe apropia-tii nostri sa suporte nu cunosc alte remedii mai mari decit poate si o vointa de fier.Succes.

| Xicsul a răspuns:

Pai intr-o zi tata a fost la doctor din cauza la tigari (a fumat 25 de ani ) si i-a zis : BA omule nu mia fuma ca va terbuii sa iti taiem picioarele. Si a doua zi si-a aruncat bricheta si toate tigarile pe care le avea.a trecvut cam vreo 7 ani de atunci si acum e din nou sanatos. DECI CRED ca remediul E VOINTA SI AMBITIA DIN FIER