| budy55 a întrebat:

As dori sa slabesc ctva kg in 1 luna jumate ce ideei aveti de slabit astept raspunsuri mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu i sanatos sa slabesti mult intr o perioada atat de scurta, si eu am incercat si am pus inapoi tot ce am dat jos.

| Bijou a răspuns:

Poti incerca Clean 9 http://forever-aloe-vera.eu/produs/607, cu ajutorul caruia poti slabi sanatos, prin detoxifierea organismului. In rest, legume, fructe, mult sport

| pushtius1 a răspuns:

Uite pe http://slabeste-usor.info e un test care iti genereaza exercitii si diete foarte folositoare si costa doar 5 Euro se merita fiecare cent!;) si sper si la o fundita :D cand o sa vezi ce bun e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te,in aceasta perioada,pe fructe(orice fruct,fructele sunt sarace in clorii,in special pepene; perfect pe timp de vara),legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| Adryan657 a răspuns:

O dieta stricta bazata pe legume si fructe
paine neagra, sport si ambitie
succes

| GaByScream a răspuns:

Lasa mancarea nesanatoasa(carne, oua, cele de la fastfood)si alearga in fiecare seara(dar cumpara-ti niste bande elastice de la farmacie si punele unde crezi ca ai probleme cu grasimea ca sa transpiri) bandele nu sunt prea scumpe...maxim 10lei bafta la slabit si sper ca te-am ajutat

| budy55 explică:

Cum adica fundita ca eu sunt nou in TPU big grin de mancat nu mananc fast food vreau doar sa slabesc un pic ca plec in alta tara si vreau sarat bine big grin

| budy55 explică:

Ce fel de fructe ar fi indicate mere pere etc?