| emilia21 a întrebat:

As mai avea o intrebare, de o saptamana am o durere in partea dreapta jos, dar pe parcurs a inceput sa ma doara toata burta, as vrea sa stii daca a avut cineva, asa ceva! sa imi de-a cateva sfaturi, sau ar trebui sa ma duc la doctor, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Nu neaparat apendicita, poate ai probleme cu intestinul, ovarele de s-a intins pe toata portiunea, si eu am avut la fel si apoi m-a durut tot abdomenul si aveam ovarele marite. Fuga la doctor nu dam cu presupusul.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, trebuie sa te duci la medic. Nu e apendicita ca daca era intr-o saptamana faceai peritonita. Mai degraba este o anexita sau un chist de ovar drept.

| mioara a răspuns:

Du-te la un chirurg /ai facut operatie de apendicita

| macarale a răspuns:

Durerea poate sa fie cauzata de o apendicita sau de ovarul drept. cel mai bine este sa mergi la un medic, sa vada care din cele doua este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa mergi la medic, chiar daca au avut si altii dureri asemanatoare.