| emilia21 a întrebat:

Buna as avea o intrebare dupa ce am terminat acel medicament duphaston, a inceput sa ma doara burta, si nu stiu din ce cauza, oare sa aiba el vreo implicare? as vrea niste sfaturi pe care sa le urmez si sa nu ma mai doara, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Duphastonul duce la ingrosarea endometrului (ceea ce e bine, fiindca favorizeaza fixarea unei sarcini). daca nu ai ramas insarcinata, dupa intreruperea Duphastonului, o sa ai menstruatie si va fi mai abundenta si cu dureri ceva mai mari decat de obicei, fiindca in cursul ei vei elimina un endometru mai gros decat de obicei.

1 răspuns:
| emilia21 explică:

Si dupa cate zile imi vine ciclul, am auzit la alte fete ca dupa 3-4 zile, dar la mine vad ca nu se intampla nimic!