| Edna a întrebat:

As vrea sa imi electrocauterizez verucile de pe mana.Ce pare aveti, ar mai putea aparea daca fac si un tratament pentru imunitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Ai mare grija cu asta fiindca sunt unele care nu pot fi cauterizate (arse!), apoi ai grija la igiena de dupa cauterizare sa nu se faca infectii fiindca sunt microbi in aer si pe maini! Foloseste dupa cateva zile ceva creme cicatrizante pe baza de plante (Cicatrizin!) si mare atentie! Sa le faca un medic dupa ce te-a consultat bine fiindca aici trebuie vazuta si profunzimea lor! Multa atentie cu ele!