| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai sigur tratament pentru problemele de imunitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Vitamine, vitamine si iarasi vitamine!
Naturale!
A se consuma multe fructe (mere, citrice, afine etc) si legume, pe cat posibil proaspete sau doar oparite.
In plus, varza acra, la butoi (mai ales zeama) contin o cantitate f. mare de vitamina C, care este indispensabil pentru imunitate.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

BUNA, cele mai bune tratamente sint cele naturiste:spirulina, ginseng, echinacee.

| mariap2011 a răspuns:

Poti sa incerci niste pastile din plante care sunt recomandate atat copiilor si batranilor, cat si gravidelor. se numesc Esberitox N si sunt o combinatie de 3 plante: Baptisia, Echinacea, Thuja. http://www.esberitox.ro/index.html in rest consuma multe fructe si legume :)

| larisag a răspuns:

Buna,
Nu stiu daca exista un tratament mai sigur, ca o alimentatie sanatoasa, din care organismul sa isi traga aportul de vitamine, minerale, etc.Bineinteles, putem si noi contribui pe langa asta, cu suplimente alimentare, care reprezinta un suport natural pentru sistemul imunitar.Intra pe adresa de ma jos si vezi cateva astfel de remedii, care contribuie la o mai buna functionare a organismului :http://www.tratamente-boli.com/......nitar.html
Multa sanatate si o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O minune durează trei zile, un tratament își face efectul atâta timp cât este administrat.
Nu există un tratament de 100% pentru creșterea imunității fie el naturist sau medicamentos.
Sfat: consumul de crudități (legume și fructe proaspete), carne de pui și pește, ouă, brânzeturi și vizite la medic pentru analize pentru a prevenii o eventuală scădere a imunității. Este mai greu să vindeci.
Sănătate maximă.