| aandreea1993 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati va rog cu sfaturi cat mai bune. De la o vreme, am stari in care plang dar nu stiu de ce (am niste stari de fericire si dupa imi vine sa plang dar nu am niciun motiv sa o fac ) si plang foarte repede din absolut orice. Va rog spuneti mi cum sa nu mai plang din nimic. Am 16 ani si nu mi se pare normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil schimbarile hormonale din timpul adolescentei sau ai tu o cauza a durerii pe care nu ti-o regasesti. Daca chiar te simti doborata, mergi la un psiholog pana nu o dai intr-o depresie sau ceva mai grav.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti tu o persoană mai sensibilă, este si vârsta adolescenței in care au loc schimbări, nu ne ai dat prea multe detalii, poate ai probleme acasă cu familia, poate ai alte probleme de sanatate, e greu de pus diagnostic pe TPU, mergi după revelion la medicul tau de familie, sa ti faci analize sa te consulte, ca ai tu ceva.