| VictorRobert a întrebat:

As vrea sa-mi definesc muschii.

De ceva timp fac numai cardio. Plus exercitii - serii de cate 4/5 a cate 25-30 de repetari, la efort moderat.

De cateva saptamani am renuntat la carbohidrati (paine, cartofi, tot ce inseamna fainoase), dar si dulciuri. Acum incep sa iau si l-carnitina pentru arderea grasimilor. Observ rezultate notabile, adica am slabit destul de bine

Ce VREAU: Simt ca am atins un prag critic. Nu mai vad rezultate la nivel de musculatura. As vre amai mult: definiere mai vizibila, dar fara sa arat slabut. Sa am o forma a corpului cat mai masculina. Ce-mi propuneti? Sa suplimentez cu proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexu1 a răspuns:

Ar trebui sa nu mai faci asa multe repetari, incearca sa le reduci la jumate si sa incerci sa te concentrezi sa le faci cat mai bine, cat mai corect. Fa antrenamente cu o zi pauza de luni pana vineri. Incearca sa faci putin dar sa fie calitate!